Life & Style Magazine

Είχα πάρει το χάπι της επόμενης ημέρας και είχα περίοδο για 2 μήνες. Τώρα που έχει αργήσει, είναι φυσιολογικό;

Είχα πάρει το χάπι της επόμενης μέρας και μετά μου ήρθε νωρίς η περίοδος για τους επόμενους 2 μήνες. Τώρα, όμως, έχει αργήσει αρκετά. Είναι φυσιολογικό;

Παίρνοντας το χάπι της επόμενης μέρας δημιουργείτε έναν ορμονικό παροξυσμό στον οργανισμό σας με αποτέλεσμα να χάνει την σειρά του. Θα χρειαστούν 2 με 3 μήνες για να σταθεροποιηθεί. Από εκεί και πέρα, αν ανησυχείτε, πρέπει να γίνει υπέρηχος για να ξέρουμε πλήρως τι συμβαίνει.

*O Δρ. Θεοδόσης Αρκουλής είναι Μαιευτήρας-Γυναικολόγος, Ειδικός στην Εξωσωματική Γονιμοποίηση, Επικεφαλής του Κέντρου Εξωσωματικής Γονιμοποίησης Πειραιά «Μίτωση».   

Κάντε τη δική σας ερώτηση στους ειδικούς του Mama365.gr

  • Δείτε επίσης
Οι ανωτέρω πληροφορίες απευθύνονται μόνο για γενική χρήση. Οι πληροφορίες που παρέχονται δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται για την διάγνωση, θεραπεία, περίθαλψη ή πρόληψη οποιασδήποτε νόσου χωρίς την συμβουλή εξειδικευμένου ιατρού και δεν αντικαθιστούν την ιατρική εξέταση και την ιατρική συμβουλή .Θα πρέπει να συμβουλεύεστε άμεσα ειδικό ιατρό για οποιοδήποτε πρόβλημα ή ζήτημα που σας απασχολεί. Ποτέ μην παραβλέψετε ή τροποποιήσετε ολικώς ή μερικώς ιατρική συμβουλή ή αναβάλλετε να συμβουλευθείτε ειδικευμένο ιατρό του ανωτέρω άρθρου. Ο συντάκτης του άρθρου δεν φέρει οιαδήποτε ευθύνη για οποιαδήποτε ενέργεια ή παράλειψη βασισμένη στις πληροφορίες και τα δεδομένα αυτού του δικτυακού τόπου.
v