Κόντρα σε κάθε προγνωστικό -και κόντρα στην υστεροβουλία που θα περίμενε κανείς από τον μέσο ενήλικα- τα παιδιά μας βάζουν για ακόμα μια φορά τα γυαλιά. Δείτε το συγκινητικό βίντεο:
Το μεγαλείο της παιδικής ψυχής σε ένα χριστουγεννιάτικο βίντεο που θα σας συγκινήσει
![Το μεγαλείο της παιδικής ψυχής σε ένα χριστουγεννιάτικο βίντεο που θα σας συγκινήσει](https://static.mama365.gr/media/pics/pics1200/28119-present_590_2015_12_21_18_20_18_b.jpg)
Σε κάποια παιδιά ο Άγιος Βασίλης δεν φέρνει δώρα. Μερικά τέτοια παιδιά φτωχών οικογενειών συγκεντρώθηκαν από το δίκτυο UpTV και ρωτήθηκαν τα εξής δύο πράγματα: «Τι δώρο θέλεις για τα Χριστούγεννα;» και «Τι δώρο νομίζεις ότι θα ήθελε η μαμά σου;». Τα πιτσιρίκια απαντούν και στις δύο ερωτήσεις, λέγοντας ποιο είναι το ιδανικό δώρο για τον εαυτό τους και τη μαμά τους και τότε, η ομάδα του UpΤV τους παρουσιάζει και τα δύο: το δώρο των ονείρων τους και το δώρο της μαμάς. Όμως, πρέπει να επιλέξουν μόνο ένα από τα δύο.